My-mobile
Právě je sob 28.11.20 15:04

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Weather Live Wallpapers 
Autor Zpráva
My-Mobile Maniak

Poděkovali mu: 4159 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Multiplatform (1) Uploader repute gold (1)
Contributive uploader gold (1) Team member gold (1) Uploader (1)

Příspěvek Weather Live Wallpapers
Weather Live Wallpapers v1.18

Požadavky: Android 4.1a vyšší

Popis: Podívejte se na počasí novým způsobem.

Screen:
Obrázek Obrázek Obrázek

Více info:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Stahuj zde:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Sunrise and sunset, snow and rain, the phase of the moon and fog - now it's not just the numbers on the screen. The picturesque landscape reflects everything with stunning realism. Enjoy the sunrise, rainbow, birds singing and every sunshine with us!

You can use the application only when you need it, or set it as a wallpaper on your desktop to always be aware of weather conditions. In this case, a double tap on the screen will take you to the weather window, where the hourly scrolling of the picture will allow you to watch the weather change as an animation for the next 7 days. You will also see additional information and the weather immediately for a week by sliding the screen up.

If you do not want to go into the weather window every time, you can install our widgets, or see the current weather in the notification bar.

We are not suppliers of weather data, so in case the weather data does not match the actual data, you can select another weather provider in the settings.

In the free version the wallpaper will show you the clear day and night. You can see the weather in a weather window, in a double tap. In the PRO version the time of day and the weather can be seen right on the wallpaper. PRO version also disables advertising in the application and allows you to customize the display of weather conditions on the wallpaper.
The application has been tested on devices: Samsung Galaxy S7, S8, S9, Google Pixel 2, LG G6, Xiaomi Mi 8, Redmi 5, Redmi 6, Huawei Honor 8, Sony Xperia XZ1, XZ2, XZ3

Kráva,když se o ni hospodář postará tak zabučí-tedy poděkuje. VŮL ne :!: Optimismus bývá způsoben nedostatkem informací.Smrt nám otevírá dveře do nového života,k novým dimenzím ... :!: Nejsem alkoholik,mám potíže se stabilitou :P
THX není povinnost,THX je slušnost ... Jen podle THX poznám ,že máte o moje příspěvky zájem.Mě je jedno co piju,hlavně když se motám :P

pát 06.03.20 20:02
My-Mobile Maniak

Poděkovali mu: 4159 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Multiplatform (1) Uploader repute gold (1)
Contributive uploader gold (1) Team member gold (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: Weather Live Wallpapers
Weather Live Wallpaper v1.35 [Pro]

Požadavky: Android 4.1 a vyšší

Novinky ve verzi:
Hurrah! We have a new all-season theme, every season it is beautiful in its own way! Try it!

Více info:

Stahuj zde:

Kráva,když se o ni hospodář postará tak zabučí-tedy poděkuje. VŮL ne :!: Optimismus bývá způsoben nedostatkem informací.Smrt nám otevírá dveře do nového života,k novým dimenzím ... :!: Nejsem alkoholik,mám potíže se stabilitou :P
THX není povinnost,THX je slušnost ... Jen podle THX poznám ,že máte o moje příspěvky zájem.Mě je jedno co piju,hlavně když se motám :P

pát 03.04.20 22:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina